ד"ר נעמה צח , קלינאית תקשורת.

התחלתי לעבוד עם אנשים כבדי שמיעה וחרשים לפני 25 שנים. עבדתי במסגרות חינוכיות שונות (מיח"א, שלווה, שמע ) בתכנית שתל השבלול ( במרכז הרפואי בני-ציון) ובקליניקה פרטית. לימדתי והרציתי, הדרכתי וריכזתי, יזמתי והובלתי פרוייקטים חינוכיים וקהילתיים רבים.

הצטרפתי לתכנית שתל השבלול במרכז הרפואי בני ציון בתפקיד האחראית על התיאום בין המסגרות החינוכיות לבין המרכז המשתיל. התפקיד הזה זימן לי עבודה קהילתית מרתקת. תמיד עניין אותי מה קורה בחיים האמיתיים של האנשים שאני עובדת איתם ומתוך זה גזורות התפיסה המקצועית שלי ושיטות העבודה שלי.

בשנת 2001 קיבלתי לטיפולי את המבוגר המושתל הראשון, ואחריו היו עוד עשרות מטופלים מתבגרים ומבוגרים.  זכיתי לעבוד עם מטופלים רבים לאורך תקופות ארוכות וללוות אותם בשלבים שונים של תהליכי ההסתגלות, הלמידה והחיים עם השתל.

העבודה כחלק מצוות משקם בתוך המרכז הרפואי המשתיל איפשרה לי לעבוד בשיתוף פעולה צמוד עם קלינאיות התקשורת הממפות ועם הרופאים המנתחים, לעמוד בחזית הידע המקצועי, להשתתף ולהוביל מחקרים,  ולעסוק באופן יומיומי בדילמות ובאתגרים הרבים הכרוכים בעבודת השיקום לאחר ניתוח שתל שבלולי.  מהמטופלים המבוגרים שלי למדתי המון על שמיעה ועל חרשות, ולא פחות מכך – על אומץ ועל היכולת להתמודד עם תהליכי שינוי ועם אתגרים עצומים.

בשנים האחרונות אני חיה בארה"ב, ופעילה בארגון המושתלים האמריקאי (American Cochlear Implant Alliance). אני מטפלת באמצעות טלתרפיה, מדריכה קלינאי תקשורת וכותבת בלוג יחודי באנגלית המיועד לאנשים מבוגרים לאחר ניתוח שתל שבלולי.

מוזמנים להיכנס  ל:  https://www.acialliance.org/blogpost/1334356/Cochlear-Implant-Rehabilitation-for-Adults

אני לא מפסיקה ללמוד אף פעם, ומרגישה שבחרתי במקצוע הטוב ביותר בעולם!